
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 863.6 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Tolerance | 0.5 pF |
Stock: 4807
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.02436 | $0.24360 |
| 50 | $0.01624 | $0.81200 |
| 100 | $0.01377 | $1.37700 |
| 500 | $0.01000 | $5.00000 |
| 1000 | $0.00872 | $8.72000 |
| 3000 | $0.00693 | $20.79000 |
